Manufacturer No:UE76A203000T
Manufacturer:Amphenol
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors SFP PLUS 30 GOLD MATTE TIN TAILS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 20 Position |
| Pitch: | 0.8 mm |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | SFP+ |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Amphenol Commercial Products |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Tradename: | ExpressPort |
| Type: | Combo |
| Part # Aliases: | UE76-A20-3000T |
| Unit Weight: | 0.081362 oz |
HOT
ST40X-36S-CV(30)
Brand:Hirose Connector

E81M0-002-01-LT
Brand:Pulse Electronics

2201864-2
Brand:TE Connectivity

1888971-3
Brand:TE Connectivity

1-2379397-9
Brand:TE Connectivity

PSAS5F3130031TR
Brand:Amphenol FCI

2344508-1
Brand:TE Connectivity

100113-0220
Brand:Molex

172473-5002
Brand:Molex

74720-0510
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






