Manufacturer No:109257016001003
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors 16P PLUG 16 WAY DUAL SIDED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | I/O Connectors |
| Gender: | Male |
| Number of Positions: | 16 Position |
| Pitch: | 1.25 mm |
| Voltage Rating: | 125 VAC |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | Wire |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Angle: | Straight |
| Series: | XX-9257 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Current Rating: | 1 A |
| Features: | Dual Sided |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Unit Weight: | 0.125746 oz |
HOT
2201864-2
Brand:TE Connectivity

UE36B1620006A3A
Brand:Amphenol Commercial Products

1888631-2
Brand:TE Connectivity

2129260-2
Brand:TE Connectivity

2384218-2
Brand:TE Connectivity

U90-T161-1D0A
Brand:Amphenol Commercial Products

U92-L211-1001-70
Brand:Amphenol Commercial Products

SAL1-130-01-S-S-A-TR
Brand:Samtec

78809-0001
Brand:Molex

PSAS4M2130021TR
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






