Manufacturer No:9906 005100
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 6AWG 1C PVC 100FT SPOOL DGRN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| Shipping Restrictions: |
Due to size or weight of the product your shipping charge may increase.
|
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 6 AWG |
| Jacket Color: | Green (Dark Green) |
| Cable Length: | 100 ft |
| Stranding: | 133 x 27 |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Type: | UL AWM Style 1283 and 1015 |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Maximum Temperature: | + 105 C |
| Series: | 9906 |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Outside Diameter: | 8.41 mm |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 13.400 lbs |
HOT
83023 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

6718 GY005
Brand:Alpha Wire

5853/19 SL001
Brand:Alpha Wire

2630 BK005
Brand:Alpha Wire

6710 RD001
Brand:Alpha Wire

55PC0211-18-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

6712 OR005
Brand:Alpha Wire

3077 RD001
Brand:Alpha Wire

398133 WH005
Brand:Alpha Wire

37502 01050
Brand:Belden Wire & Cable
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






