Manufacturer No:892019 RD001
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire HU WIRE PVC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 20 AWG |
| Jacket Color: | Red |
| Cable Length: | 1000 ft |
| Stranding: | 19 x 32 |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Type: | UL AWM Style 1007 and 1569 |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Maximum Temperature: | + 105 C |
| Brand: | Alpha Wire |
| Outside Diameter: | 1.83 mm |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 6 lbs |
HOT
3075 BK001
Brand:Alpha Wire

398133 WH005
Brand:Alpha Wire

2628 BR001
Brand:Alpha Wire

5858 BR005
Brand:Alpha Wire

3251 YL005
Brand:Alpha Wire

2844/7 GR005
Brand:Alpha Wire

83006 010500
Brand:Belden Wire & Cable

1852 BK005
Brand:Alpha Wire

EL5810-000
Brand:TE Connectivity / Raychem

2618 YL005
Brand:Alpha Wire
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






