Manufacturer No:83029 002100
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 18AWG 1C TFE 100ft SPOOL RED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Jacket Color: | Red |
| Cable Length: | 100 ft |
| Stranding: | 19 x 30 |
| Insulation Material: | Tetrafluoroethylene (TFE) |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Type: | Multiple UL AWM Styles |
| Conductor Material: | Silver Plated Copper |
| Maximum Temperature: | + 200 C |
| Series: | 83029 |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Features: | High Temperature |
| Outside Diameter: | 1.96 mm |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 1.001 lbs |
HOT
9908 002100
Brand:Belden Wire & Cable

6712 SL005
Brand:Alpha Wire

2628 BR001
Brand:Alpha Wire

FLHTC0311-26-0
Brand:TE Connectivity / AMP

EL5810-000
Brand:TE Connectivity / Raychem

44A0111-18-0-MX
Brand:TE Connectivity / Raychem

784133 BK005
Brand:Alpha Wire

2620 BK001
Brand:Alpha Wire

3081 BK001
Brand:Alpha Wire

37502 01050
Brand:Belden Wire & Cable
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






