Manufacturer No:CG31.5
Manufacturer:Littelfuse
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors GP S.A. STAN. 1.5KV
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | CG3 |
| Peak Pulse Current: | 5 kA |
| DC Sparkover: | 1.5 kV |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | Axial |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 8 mm |
| Length: | 6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 1200 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Unit Weight: | 0.057539 oz |
HOT
2051-15-SM-RPLF
Brand:Bourns

SL1021A090R
Brand:Littelfuse
DK-GDT35-01
Brand:Bourns

2049-60-BT1LF
Brand:Bourns

GDT35-11-S1-RP
Brand:Bourns
CG6600SM
Brand:Littelfuse

GTCA26-151M-R05-FS
Brand:Littelfuse

B88069X1520T352
Brand:EPCOS / TDK

2051-23-SM-RPLF
Brand:Bourns

CG31.5
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






