Manufacturer No:SA2-3600-CLT-STD
Manufacturer:Bourns
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 3600volts 1pF STRAIGHT LEADS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SA2 |
| Peak Pulse Current: | 10 kA |
| DC Sparkover: | 3.6 kV |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | Axial |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 8.5 mm |
| Length: | 8.9 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Bourns |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Unit Weight: | 0.087127 oz |
HOT
2097-200-DLF
Brand:Bourns

GDT25-47-S1-RP
Brand:Bourns

B88069X1023T253
Brand:EPCOS / TDK

B88069X8350B502
Brand:EPCOS / TDK

B88069X2190S102
Brand:EPCOS / TDK

GTCA26-101M-R05
Brand:Littelfuse
GDT28H-300-BRP
Brand:Bourns

2089-300-BT1LF
Brand:Bourns
GDT28H-330-BRP
Brand:Bourns

SL1002A075SM
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






