Manufacturer No:GTCA35-750M-R05
Manufacturer:Littelfuse
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 5MM 75V 3POLE AXIAL LEADS GDT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | GTCx3-R |
| Peak Pulse Current: | 5 kA |
| DC Sparkover: | 75 V |
| Number of Electrodes: | 3 Electrode |
| Termination Style: | Axial |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 5 mm |
| Length: | 7.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Littelfuse |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Type: | 3 Electrode Gas Discharge Tube |
| Part # Aliases: | RF1847-000 |
| Unit Weight: | 0.057835 oz |
HOT
2051-42-SM-RPLF
Brand:Bourns

GTCA28-152L-R03
Brand:Littelfuse
B88069X9851T702
Brand:EPCOS / TDK

2053-07-SM-RPLF
Brand:Bourns

GTCS25-750M-R02-2
Brand:Littelfuse

B88069X4300B152
Brand:EPCOS / TDK

SL1021A230RF
Brand:Littelfuse

2027-23-BT1LF
Brand:Bourns

SG350Q
Brand:Littelfuse

CG31.2L
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






