Manufacturer No:ECS-TXO53-S3-33-200-BN-TR
Manufacturer:ECS
Type:TCXO
Description:TCXO Oscillators 20.000 MHz 3.3V CMOS TCXO +/-280 ppb -40 - +85C 5x3.2 mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ECS |
| Product Category: | TCXO Oscillators |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | TCXO |
| Frequency: | 20 MHz |
| Load Capacitance: | 15 pF |
| Supply Voltage - Min: | 3.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.47 V |
| Output Format: | CMOS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 5 mm |
| Width: | 3.2 mm |
| Height: | 1.8 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ECS |
| Current Rating: | 8 mA |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Oscillators |
HOT
CX2016SA25000F0FRZC1
Brand:KYOCERA AVX

ECS-2520MVLC-320-CN-TR
Brand:ECS

ECS-100-18-33-AGM-TR3
Brand:ECS
KC2016K32K7680C12A00
Brand:KYOCERA AVX

CX2016SA38400H0FLJG1
Brand:KYOCERA AVX

ECS-480-8-33B2-CKM-TR3
Brand:ECS

ECS-2520MVLC-400-CN-TR
Brand:ECS

ECS-76.8-18-5PX-GM-TR
Brand:ECS
KC2520Z33.3330C1KX00
Brand:KYOCERA AVX

ECS-160-20-4X-EM
Brand:ECS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






