Manufacturer No:KC2016K80.0000C1GECN
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Standard Oscillators
Description:Standard Clock Oscillators 80MHz 1.8V 2.0 x 1.6mm +/-50ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Standard Clock Oscillators |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Standard Oscillators |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Output Format: | CMOS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | KC2016K |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Oscillators |
HOT
ECS-2520MVLC-122.8-CN-TR
Brand:ECS

ECS-320-10-37B2-RKY-TR
Brand:ECS

ECS-2520MVLC-250-CM-TR
Brand:ECS
KC2016K32K7680C12A00
Brand:KYOCERA AVX

ECS-2520MVLC-320-CN-TR
Brand:ECS

ECS-327ATQMV-CN-TR
Brand:ECS

ECS-160-8-33B2-CTN-TR3
Brand:ECS
KC2520Z33.3330C1KX00
Brand:KYOCERA AVX

ECS-2520MVLC-010-CN-TR
Brand:ECS

ECS-250-8-30-JGN-TR
Brand:ECS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






