Manufacturer No:FSR01CE
Manufacturer:Ohmite
Type:Force Sensors & Load Cells
Description:Force Sensors & Load Cells Std Square Female Force Sensing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ohmite |
| Product Category: | Force Sensors & Load Cells |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Force Sensor |
| Operating Force: | 5 kgf |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Brand: | Ohmite |
| Height: | 83.09 mm |
| Length: | 43.69 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Force Sensors & Load Cells |
| Series: | FSR |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 43.69 mm |
| Unit Weight: | 0.042681 oz |
HOT
FSAGPNXX010WC2C3
Brand:Honeywell
FC2331-0000-1000-L
Brand:Measurement Specialties

20009605-05
Brand:Measurement Specialties

FX29K0-040B-0050-L
Brand:Measurement Specialties
1395238-1
Brand:TE Connectivity

FSR06BE
Brand:Ohmite
HSFPAR007A
Brand:Alps Alpine

A101
Brand:Tekscan

A201-100-T4
Brand:Tekscan

MF02-N-221-A01
Brand:Alpha (Taiwan)
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






