Manufacturer No:D6F-W04A1
Manufacturer:Omron
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors MEMS Velocity Sensor Air 0-4 Meter/Sec
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Air Velocity Sensor |
| For Use With: | Air |
| Range: | 0 m/s to 4 m/s |
| Accuracy: | 5 % |
| Output Voltage: | 1 V to 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 10.8 V to 26.4 V |
| Port Size: | 2.6 mm x 5 mm |
| Housing Material: | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Brand: | Omron Electronics |
| Connection Method: | 3-pin Connector |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Output Type: | Analog |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | D6F |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | D6FW04A1 |
| Unit Weight: | 0.222226 oz |
HOT
SFM3000-200
Brand:Sensirion

D6F-WCABLE
Brand:Omron Electronics

LG16-2000D 5 ml/min (10 ml/min)
Brand:Sensirion

HAFBLF0200CAAX5
Brand:Honeywell

AS6040-BQFM
Brand:ScioSense

HAFBLF0100C4AX5
Brand:Honeywell

SFC5500-10slm
Brand:Sensirion

HAFBLF0050CAAX5
Brand:Honeywell

AWM43300V
Brand:Honeywell

SFC5500-2slm
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






