Manufacturer No:AWM730B5
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors 200 LPM Airflw Snsor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | MEMS Air Flow Sensor |
| For Use With: | Air |
| Range: | 300 L/min |
| Accuracy: | 2 % |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 15 V |
| Port Size: | 22 mm |
| Housing Material: | - |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 5 C |
| Packaging: | Tube |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM700 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1.153459 oz |
HOT
SLF3S-1300F
Brand:Sensirion

LG16-1000D 1000 ul/min
Brand:Sensirion

AWM720P1
Brand:Honeywell

SFC5500-10slm
Brand:Sensirion

AWM43600V-2
Brand:Honeywell
FS1015-1005
Brand:Renesas Electronics

SFM5500-0.5slm
Brand:Sensirion

AS6031-BQFM
Brand:ScioSense

SFM6000D-50SLM
Brand:Sensirion

FS7.0.1L.195
Brand:Innovative Sensor Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






