Manufacturer No:AWM720P1
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Amplified; 200 SLPM Tapered 22.0 mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| For Use With: | Dry Gas |
| Range: | 200 SLPM |
| Accuracy: | 0.5 % |
| Output Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 15 V |
| Port Size: | 22 mm |
| Housing Material: | Silicon |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM700 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1.199315 oz |
HOT
D6F-02L2-000
Brand:Omron Electronics

FS1027-2001-DL
Brand:Renesas Electronics

SLF3S-1300F
Brand:Sensirion

HAFUHT0300L4AXT
Brand:Honeywell

D6F-P0010A1
Brand:Omron Electronics

D6F-10A5-000
Brand:Omron Electronics
FS1015-1005
Brand:Renesas Electronics

SLI-0430 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

D6F-50A6-000
Brand:Omron Electronics
SFM4300-50-B
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






