Manufacturer No:3365/06-100
Manufacturer:3M
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables .050" 6C ROUND 28AWG GRAY STRANDED WIRE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 3M |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 6 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 28 AWG |
| Conductor Spacing: | 1.27 mm |
| Shielding: | Unshielded |
| Color: | Gray |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Cable Length: | 100 ft |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Copper |
| Stranding: | 7 x 36 |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Brand: | 3M Electronic Solutions Division |
| Compliance: | UL |
| Flammability Rating: | UL VW-1 |
| Pitch: | 0.05 in |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | 05400761387 7000005972 |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
100057-0444
Brand:Molex / Temp-Flex
902220736004000
Brand:KYOCERA AVX

100057-0037
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0228
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0036
Brand:Molex / Temp-Flex

3319/10-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

CB-50-30-7/38-025-GR
Brand:Samtec

100057-0185
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0209
Brand:Molex / Temp-Flex

050R24-51B
Brand:Parlex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






