Manufacturer No:HF365/37-100
Manufacturer:3M
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables 37C 28G RND GRY 100 .050" STRND HAL-FRE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 3M |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Round to Flat Cable |
| Number of Conductors: | 37 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 28 AWG |
| Conductor Spacing: | 1.27 mm |
| Shielding: | Unshielded |
| Color: | Gray (Light Gray) |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Cable Length: | 100 ft |
| Insulation Material: | Polyolefin (PO) Halogen Free |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 7 x 36 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Brand: | 3M Electronic Solutions Division |
| Pitch: | 0.05 in |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | 05111195143 80001243262 |
HOT
CB-50-30-7/38-025-GR
Brand:Samtec

1432402
Brand:Phoenix Contact

100057-0267
Brand:Molex / Temp-Flex

3319/10-300
Brand:3M Electronic Solutions Division

C3302/50
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0034
Brand:Molex / Temp-Flex

63910615521CAB
Brand:Wurth Elektronik

100057-0023
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0030
Brand:Molex / Temp-Flex

3365/50-100
Brand:3M Electronic Solutions Division
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






