Manufacturer No:9180647001900
Manufacturer:HARTING
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables SEK/IDC Flat Cable 64pin gray AWG28/7 1.27mm pitch UL AWM-style 21447 100 feet (30.48meter) reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | HARTING |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Round to Flat Cable |
| Number of Conductors: | 64 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 28 AWG |
| Conductor Spacing: | 1.27 mm |
| Shielding: | Unshielded |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Cable Length: | 100 ft |
| Insulation Material: | Polyolefin (PO) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | HARTING |
| Current Rating: | 1.3 A |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Product Type: | Flat Cables |
| Subcategory: | Cable |
HOT
3517/09 (100)
Brand:3M Electronic Solutions Division

3365/60-300SF
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0025
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0149
Brand:Molex / Temp-Flex

63911215521
Brand:Wurth Elektronik

63901415621CAB
Brand:Wurth Elektronik

09180107001
Brand:HARTING

63902615621
Brand:Wurth Elektronik

1832785-1
Brand:TE Connectivity / AMP

C3365/10-100
Brand:3M Electronic Solutions Division
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






