Manufacturer No:106225-0014
Manufacturer:Molex
Type:Fiber Optic Cable Assemblies
Description:Fiber Optic Cable Assemblies MPO(F) STRT TRUNK CBL OM3 24F PLN 25m
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Series: | 106225 |
| Mode: | Multimode |
| Application: | Plenum |
| Connector End A: | MPO |
| Connector End B: | MPO |
| Cable Type: | Trunk |
| Fiber Diameter: | 50 um 125 um |
| Cable Length: | 25 m |
| Number of Fibers: | 24 Fiber |
| Jacket Color: | Blue (Aqua) |
| Brand: | Molex |
| Cable Diameter: | 3 mm |
| Insertion Loss: | 1 dB |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Fiber Optic |
| Part # Aliases: | 1062250014 01062250014 |
| Unit Weight: | 2 lbs |
HOT
5-2835696-0
Brand:TE Connectivity

APCP02-BBC020
Brand:ATOP

FCBG110SD1C03
Brand:II-VI / Finisar

9-2061897-9
Brand:TE Connectivity

FCBN410QD3C20
Brand:II-VI / Finisar

2418081-1
Brand:TE Connectivity

106225-0004
Brand:Molex

1-2835698-0
Brand:TE Connectivity

106225-0021
Brand:Molex
88537-4510
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






