Manufacturer No:SCSC-6DTP010
Manufacturer:Bel
Type:Fiber Optic Cable Assemblies
Description:Fiber Optic Cable Assemblies Fiber Optic Dplx OM1 Multimode SC/SC 1M
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bel |
| Product Category: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Mode: | Multimode |
| Application: | Indoor |
| Connector End A: | SC Duplex |
| Connector End B: | SC Duplex |
| Cable Type: | Patch Cord |
| Cable Length: | 1 m |
| Packaging: | Bulk |
| Jacket Color: | Orange |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Brand: | Bel |
| Cable Diameter: | 3 mm |
| Product Type: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Fiber Optic |
| Unit Weight: | 1.577128 oz |
HOT
3-2061846-0
Brand:TE Connectivity

7-2061897-0
Brand:TE Connectivity

FCBN410QD3C10
Brand:II-VI / Finisar
2368652-1
Brand:TE Connectivity

HFBR-RUD100Z
Brand:Broadcom / Avago

1-2061846-0
Brand:TE Connectivity

APCP40-DDC010
Brand:ATOP

88537-1501
Brand:Molex

FCBG110SD1C10
Brand:II-VI / Finisar

HFBR-RMD002Z
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






