Manufacturer No:106225-0022
Manufacturer:Molex
Type:Fiber Optic Cable Assemblies
Description:Fiber Optic Cable Assemblies MPO(F) STRT TRUNK CBL SM 24F PLN 25m
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Series: | 106225 |
| Mode: | Singlemode |
| Application: | Plenum |
| Connector End A: | MPO (Female) |
| Connector End B: | MPO (Female) |
| Cable Type: | Trunk |
| Fiber Diameter: | 9 um 125 um |
| Cable Length: | 25 m |
| Number of Fibers: | 24 Fiber |
| Jacket Color: | Yellow |
| Brand: | Molex |
| Cable Diameter: | 3 mm |
| Insertion Loss: | 1 dB |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Fiber Optic |
| Part # Aliases: | 1062250022 01062250022 |
| Unit Weight: | 1.893 lbs |
HOT
2-2835696-0
Brand:TE Connectivity

3-2835697-0
Brand:TE Connectivity

AFBR-HUD500Z
Brand:Broadcom / Avago

9-2835695-8
Brand:TE Connectivity

106225-0004
Brand:Molex

9-2835696-6
Brand:TE Connectivity

7-2835696-0
Brand:TE Connectivity

FCBN410QD3C20
Brand:II-VI / Finisar

SCSC-6DTP010
Brand:Bel

NKO4M3-FX-2-100
Brand:Neutrik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






