Manufacturer No:106225-0010
Manufacturer:Molex
Type:Fiber Optic Cable Assemblies
Description:Fiber Optic Cable Assemblies MPO(F) STRT TRUNK CBL SM 12F PLN 25m
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Series: | 106225 |
| Mode: | Singlemode |
| Application: | Plenum |
| Connector End A: | MPO (Female) |
| Connector End B: | MPO (Female) |
| Cable Type: | Trunk |
| Fiber Diameter: | 9 um 125 um |
| Cable Length: | 25 m |
| Number of Fibers: | 12 Fiber |
| Jacket Color: | Yellow |
| Brand: | Molex |
| Cable Diameter: | 3 mm |
| Insertion Loss: | 0.75 dB |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Fiber Optic |
| Part # Aliases: | 1062250010 01062250010 |
| Unit Weight: | 1.217 lbs |
HOT
APCO10-PPC030
Brand:ATOP

NKO4M3-FX-2-050
Brand:Neutrik

HFBR-RMD003Z
Brand:Broadcom / Avago

9-2061897-8
Brand:TE Connectivity

7-2835696-0
Brand:TE Connectivity

1-2064915-0
Brand:TE Connectivity / AMP

NKO2M3-FX-2-050
Brand:Neutrik

9-2835698-8
Brand:TE Connectivity

106415-2105
Brand:Molex

HFBR-RMD002Z
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






