Manufacturer No:BLM31KN601SH1L
Manufacturer:Murata
Type:Ferrite Beads
Description:Ferrite Beads 600 OHM Alternate Sizing Guide Below
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Ferrite Beads |
| RoHS: | Details |
| Series: | BLM31KN_SH |
| Product: | Ferrite Chip Beads |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Impedance: | 600 Ohms |
| Maximum DC Current: | 2.9 A |
| Tolerance: | 25 % |
| Maximum DC Resistance: | 38 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 3.2 mm |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 1.6 mm |
| Diameter: | - |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product Type: | Ferrite Beads |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Termination: | - |
| Test Frequency: | 100 MHz |
| Unit Weight: | 0.001975 oz |
HOT
ZCAT4625-3430D
Brand:TDK

MP3210V4AF
Brand:Proterial

B65881Q0150K095
Brand:EPCOS / TDK

782219561
Brand:Wurth Elektronik

74271132
Brand:Wurth Elektronik

742792025
Brand:Wurth Elektronik

B65933A0000X033
Brand:EPCOS / TDK
B65705B0003X000
Brand:EPCOS / TDK

B66343G0000X127
Brand:EPCOS / TDK
28B0375-100
Brand:Laird Performance Materials
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






