Manufacturer No:LCMXO3LF-4300C-5BG400C
Manufacturer:Lattice
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array 4320 LUTs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lattice |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | LCMXO3LF |
| Number of Logic Elements: | 4300 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 2150 ALM |
| Embedded Memory: | 92 kbit |
| Number of I/Os: | 335 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 2.375 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Data Rate: | 900 Mb/s |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | CABGA-400 |
| Brand: | Lattice |
| Distributed RAM: | 34 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 92 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 400 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 540 LAB |
| Operating Supply Current: | 12.87 mA |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V/3.3 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | MachXO3 |
| Unit Weight: | 0.529125 oz |
HOT
XC3S200A-4FTG256C
Brand:Xilinx

LIFCL-40-7BG400C
Brand:Lattice

XC3S250E-4TQG144I
Brand:Xilinx

XC3S2000-5FGG456C
Brand:Xilinx

XC3S1000-5FGG456C
Brand:Xilinx

LCMXO2-640HC-4SG48C
Brand:Lattice

XC3S200-4FT256I
Brand:Xilinx

XC3S1600E-4FGG484C
Brand:Xilinx

XC2S100-5FGG256C
Brand:Xilinx

LFD2NX-40-8BG196C
Brand:Lattice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






