Manufacturer No:XC7S25-1FTGB196C
Manufacturer:Xilinx
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array XC7S25-1FTGB196C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | XC7S25 |
| Number of Logic Elements: | 23360 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 3650 ALM |
| Embedded Memory: | 1.58 Mbit |
| Number of I/Os: | 100 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 950 mV |
| Supply Voltage - Max: | 1.05 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Data Rate: | - |
| Number of Transceivers: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | CSBGA-196 |
| Brand: | Xilinx |
| Distributed RAM: | 313 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 1620 kbit |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 1825 LAB |
| Operating Supply Voltage: | 1 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | Spartan |
| Unit Weight: | 1.782903 oz |
HOT
LFE5UM5G-85F-8BG381I
Brand:Lattice

LCMXO1200C-4FTN256I
Brand:Lattice

M2GL025-VFG256
Brand:Microchip Technology

LFE5U-12F-6TG144C
Brand:Lattice

LFE3-17EA-6MG328C
Brand:Lattice

iCE40HX1K-CB132
Brand:Lattice

A42MX09-PLG84
Brand:Microchip Technology

XC3S1600E-4FGG484C
Brand:Xilinx

LCMXO3LF-9400E-5BG256I
Brand:Lattice

XCKU035-1FFVA1156I
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






