Manufacturer No:CY15B016Q-SXET
Manufacturer:Infineon
Type:FRAM
Description:F-RAM F-RAM Memory Serial
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | F-RAM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Memory Size: | 16 kbit |
| Interface Type: | SPI |
| Organization: | 2 k x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | CY15B016Q |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 3.6 V |
| Product Type: | FRAM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
HOT
FM25040B-G
Brand:Infineon Technologies

MB85RS256TYPNF-GS-BCERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

MR45V256AMAZAAT-L
Brand:ROHM Semiconductor

CY15E016Q-SXET
Brand:Infineon Technologies
CY15B256J-SXE
Brand:Infineon Technologies

MB85RC64TAPNF-G-BDERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

FM24CL16B-G
Brand:Infineon Technologies

FM25V02A-DGTR
Brand:Infineon Technologies

MB85RS128TYPNF-G-BCERE1
Brand:Fujitsu Semiconductor

CY15V116QN-40BKXI
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






