Manufacturer No:SN75LVPE802RTJR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Equalizers
Description:Equalizers 2-channel 8.0-Gbps SATA Express redriver 20-QFN 0 to 85
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Equalizers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-20 |
| Product: | Equalizers |
| Data Rate: | 8 Gb/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 80 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | SN75LVPE802 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input Voltage: | 3 V to 3.6 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Drivers: | 2 Driver |
| Number of Receivers: | 2 Receiver |
| Operating Temperature Range: | 0 C to + 85 C |
| Pd - Power Dissipation: | 188 mW |
| Product Type: | Equalizers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Equalizers |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Type: | SATA Express Equalizer and Redriver |
| Unit Weight: | 0.001411 oz |
HOT
EQY-0-24+
Brand:Mini-Circuits

DS100BR210SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

QPC7334SR
Brand:Qorvo

EQY-5-24+
Brand:Mini-Circuits

EQCO30R5.D
Brand:Microchip Technology

SN75LVPE801DRFT
Brand:Texas Instruments

EQY-2-63+
Brand:Mini-Circuits
ZEQ-7-24K+
Brand:Mini-Circuits

LMH0074SQ/NOPB
Brand:Texas Instruments

TLK6201EARGTT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






