Manufacturer No:DC2665B-A
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools LTM4626 Demo Board
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Boards |
| Type: | Voltage Regulator - Switching Regulator |
| Input Voltage: | 3.1 V to 20 V |
| Output Voltage: | 600 mV to 5.5 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | LTM4626 |
| Series: | LTM4626 |
| Brand: | Analog Devices |
| Output Current: | 12 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOTMAX96714-BAK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADC32RF55EVM
Brand:Texas Instruments
QPC2110EVB
Brand:Qorvo

EVK-R6401-00B
Brand:u-blox

EVSTGAP2GS
Brand:STMicroelectronics
EVALHB2EDL803XG4BTOBO1
Brand:Infineon Technologies

EV-RPG2-PNZ
Brand:Analog Devices

MAX98389EVSYS#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DC3113A
Brand:Analog Devices

MAX96717F-AAK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






