Manufacturer No:EVSTDRIVEG60015
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools Demo board STDRIVEG600 600V half-bridge gate driver SGT120R65AL GaN HEMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Demonstration Boards |
| Type: | Gate Driver |
| Input Voltage: | 4.75 V to 6.5 V |
| Output Voltage: | 3.3 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | STDRIVEG600 |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Dimensions: | 50 mm x 70 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Unit Weight: | 2.821917 oz |
HOT
MIKROE-5683
Brand:Mikroe

FGM230-RB4328A
Brand:Silicon Labs

DC2665B-B
Brand:Analog Devices
AFE8000EVM
Brand:Texas Instruments

AFE8030-3P5EVM
Brand:Texas Instruments

DEV-20594
Brand:SparkFun

EVAL-LT8306-AZ
Brand:Analog Devices

X-NUCLEO-NFC08A1
Brand:STMicroelectronics
MAX96714F-BCK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
QPC2110EVB
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






