Manufacturer No:25LC080BT-I/SN
Manufacturer:Microchip
Type:EEPROM
Description:EEPROM 8k 1kx8 32B Pg -2.5V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Interface Type: | SPI |
| Memory Size: | 8 kbit |
| Organization: | 1 k x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 10 MHz |
| Access Time: | 50 ns |
| Data Retention: | 200 Year |
| Supply Current - Max: | 6 mA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 6 mA |
| Brand: | Microchip Technology |
| Height: | 1.25 mm (Min) |
| Length: | 4.9 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 6 mA |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 5.5 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 3300 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Width: | 3.9 mm |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
HOT
NV24C08SNVLT3G
Brand:onsemi

25LC512-I/P
Brand:Microchip Technology

24CW160T-I/MUY
Brand:Microchip Technology

93LC66CT-I/MC
Brand:Microchip Technology

DS24B33G+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BR24C21FV-E2
Brand:ROHM Semiconductor

24LC512-E/SN
Brand:Microchip Technology

24FC512T-I/Q4B
Brand:Microchip Technology

DS28E07P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

24AA32AFT-I/MNY
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






