Manufacturer No:SC620ULTRT
Manufacturer:Semtech
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers EIGHT CHN CURRENT SINK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Semtech |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | SC6 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | MLPQ-UT-16 |
| Number of Outputs: | 8 Output |
| Output Current: | 25 mA |
| Input Voltage Min: | 2.7 V |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Topology: | Boost |
| Operating Frequency: | 400 kHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Features: | I2C Control |
| Brand: | Semtech |
| Development Kit: | SC620EVB |
| Input Voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Output Type: | Constant Current |
| Product: | LED Drivers |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 4.5 mA |
| Type: | Octal LED Driver |
| Unit Weight: | 0.008930 oz |
HOT
DLPC4430ZPC
Brand:Texas Instruments

TPS92200D2RXLR
Brand:Texas Instruments

PCA9957HNMP
Brand:NXP Semiconductors

TPS92511DDA
Brand:Texas Instruments

MAX25510ATGA/V+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MP2481DH-LF-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

ZXLD1356ET5TA
Brand:Diodes Incorporated

DLP470NEAAFXH
Brand:Texas Instruments

DLP6500BFYE
Brand:Texas Instruments

LT3755JMSE-2#PBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






