Manufacturer No:AL3069S16-13
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers LED Backlight Laptop/TV SO-16 T&R 2.5K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-16 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Input Voltage Min: | 4.5 V |
| Input Voltage Max: | 60 V |
| Topology: | Boost |
| Operating Frequency: | 1 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Dimming: | PWM |
| Input Voltage: | 4.5 V to 60 V |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Product: | LED Driver |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Driver ICs |
HOT
TLC69600QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

SC620ULTRT
Brand:Semtech

BU91796FS-ME2
Brand:ROHM Semiconductor

TPS92391RHBR
Brand:Texas Instruments

TLC69612QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

TPS92200D2RXLR
Brand:Texas Instruments

HV9861ALG-G
Brand:Microchip Technology

TPS92518HVPWPT
Brand:Texas Instruments

LT8391DJUFDM#WTRPBF
Brand:Analog Devices

AL3069S16-13
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






