Manufacturer No:ELI43-CR
Manufacturer:Future Designs Inc. (FDI)
Type:Display Modules
Description:Display Modules 4.3" Touch LCD 4WR HDMI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | ELI |
| Product: | LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 4.3 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 272 |
| Interface Type: | 4-Wire USB |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Dimensions: | 4.6 in x 2.84 in x 0.54 in |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 120 mA |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Displays |
| Tradename: | ELI |
| Unit Weight: | 3.863910 oz |
HOT
gen4-uLCD-43DCT-AR
Brand:4D Systems

gen4-FT813-43CTP-CLB
Brand:4D Systems
892GFC
Brand:Xenarc

gen4-uLCD-50DCT-CLB
Brand:4D Systems

FPM-7061T-R3AE
Brand:Advantech

1029GNH
Brand:Xenarc
IDK-1107WP-50WVB1
Brand:Advantech

BD070LIC3_MIPI
Brand:Boundary Devices

4Discovery-50
Brand:4D Systems

FPM-215-R8AE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






