Manufacturer No:CBB032M12FM3
Manufacturer:Wolfspeed
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 1200V 50A SiC Six pack Module GEN 3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wolfspeed |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Full Bridge Module |
| Technology: | SiC |
| Vf - Forward Voltage: | 5.5 V |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 8 V + 19 V |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | WolfPACK |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wolfspeed |
| Id - Continuous Drain Current: | 37 A |
| Pd - Power Dissipation: | 10 mW |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 32 mOhms |
| other: | 18 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.5 V |
HOT
MMO90-14IO6
Brand:IXYS

MCC162-18IO1
Brand:IXYS

DF30AA160
Brand:SanRex
DF419MR20W3M1HFB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

FF33MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies
DF17MR12W1M1HFB68BPSA1
Brand:Infineon Technologies

BSM120D12P2C005
Brand:ROHM Semiconductor

BSM400D12P3G002
Brand:ROHM Semiconductor

TD320N18SOFHPSA1
Brand:Infineon Technologies

DKR400CA60
Brand:SanRex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






