Manufacturer No:STPST3H100UF
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Schottky Diodes & Rectifiers
Description:Schottky Diodes & Rectifiers 100 V 3 A Power Schottky Trench rectifier
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Schottky Rectifiers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DO-214AA-2 |
| Configuration: | Single |
| Technology: | Si |
| If - Forward Current: | 3 A |
| Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: | 100 V |
| Vf - Forward Voltage: | 685 mV |
| Ifsm - Forward Surge Current: | 55 A |
| Ir - Reverse Current: | 5.7 uA |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
HOTSE10DTJ-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors

6DFN12A-M3/I
Brand:Vishay General Semiconductor
SE12DTG-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors

UMZ18NT106
Brand:ROHM Semiconductor

SE100PWTG-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors

SE30NG-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors

6DFN16A-M3/I
Brand:Vishay General Semiconductor

HPZR-C19-QX
Brand:Nexperia

STPST12H100SF
Brand:STMicroelectronics
S3AFJHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






