Manufacturer No:MT41J128M16JT-093:K TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR3 2G 128MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 128 M x 16 |
| Memory Size: | 2 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.066 GHz |
| Access Time: | 20 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.575 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.425 V |
| Supply Current - Max: | 55 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT41J |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.109213 oz |
HOT
MT53E512M32D2FW-046 AAT:D
Brand:Micron

MT46V32M16CY-5B IT:J TR
Brand:Micron

IS46QR16256B-083RBLA2
Brand:ISSI

D5116AN9CXGXNI-U
Brand:Kingston

MT47H64M16NF-25E IT:M TR
Brand:Micron

MT41K128M8DA-107:J
Brand:Micron

MT48LC8M16A2P-6A:L
Brand:Micron

KTDM8G4B832BGIBCT
Brand:SMARTsemi

MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

MT62F512M64D4EK-031 AIT:B TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






