Manufacturer No:JACK-21-25
Manufacturer:Gravitech
Type:DC Power Connectors
Description:DC Power Connectors 2.1x5.5mm female to 2.5x5.5mm male jack
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Gravitech |
| Product Category: | DC Power Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Adapters |
| Inside Contact Diameter: | 2.1 mm 2.5 mm |
| Outside Contact Diameter: | 5.5 mm |
| Mounting Style: | Cable |
| Current Rating: | - |
| Voltage Rating: | - |
| Mounting Angle: | Straight |
| IP Rating: | - |
| Brand: | Gravitech |
| Color: | Black |
| Connector Type: | DC Power Jack |
| Contact Gender: | Female / Male |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Product Type: | DC Power Connectors |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 0.274843 oz |
HOT
CON-SOCJ-2155
Brand:Gravitech

PP3-002B
Brand:CUI Devices

PJ-036AH-SMT-TR
Brand:CUI Devices

PJ-036CH
Brand:CUI Devices

PJ-001BH-67
Brand:CUI Devices

PP3-013
Brand:CUI Devices

694106301002
Brand:Wurth Elektronik

PP3-002AH
Brand:CUI Devices

DC PLUG-P1J-P3C
Brand:MEAN WELL

PR-1335D
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






