Manufacturer No:AE15B-EW-S24-DIN
Manufacturer:CUI Inc.
Type:
Description:Isolated DC/DC Converters - DIN Rail Mount dc-dc isolated 15 W 100-1000 Vdc input 24V 0.625 A single regulated output DIN rail
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Inc. |
| Product Category: | Isolated DC/DC Converters - DIN Rail Mount |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 15 W |
| Input Voltage Min: | 100 VDC |
| Input Voltage Max: | 1 kVDC |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 625 mA |
| Isolation Voltage: | 5.6 kVAC |
| Length: | 96.1 mm |
| Width: | 54 mm |
| Height: | 36.6 mm |
| Product: | DC/DC Converters |
| Series: | AE15B-EW |
| Brand: | CUI Inc. |
| Dimensions: | 96.1 mm x 54 mm x 36.6 mm |
| Input Voltage: | 100 VDC to 1 kVDC |
| Packaging: | Tray |
HOTIVB0112S05
Brand:XP Power

IAB0124D24
Brand:XP Power
IZB0348S3V3
Brand:XP Power

PQQC3-D48-S15-OS
Brand:CUI Inc.
PYD20-72WD15
Brand:TDK-Lambda

TEL 15-1211N
Brand:TRACO Power

IES0212S12
Brand:XP Power
PYD20-72WD12
Brand:TDK-Lambda

PYBE30-Q24-S5H-T
Brand:CUI Inc.
IVB0124S05
Brand:XP Power
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






