Manufacturer No:PH1200A280-36
Manufacturer:TDK-Lambda
Type:
Description:Isolated DC/DC Converters - Through Hole 1200W 36V 33.4A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda |
| Product Category: | Isolated DC/DC Converters - Through Hole |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 1.2 kW |
| Input Voltage Min: | 200 V |
| Input Voltage Max: | 425 V |
| Output Voltage-Channel 1: | 36 V |
| Output Current-Channel 1: | 33 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 116.6 mm |
| Width: | 61 mm |
| Height: | 12.7 mm |
| Product: | Isolated |
| Series: | PH1200A283 |
| Brand: | TDK-Lambda |
| Input Voltage: | 200 V to 425 V |
| other: | 1 |
HOTIEB0124S15
Brand:XP Power

RGC4W300W012A-001
Brand:TDK-Lambda
IEB0115S12
Brand:XP Power

MYRLP080015F21RD
Brand:Murata Electronics

IAB0115D15
Brand:XP Power

IES0103S12
Brand:XP Power

PVQ100W-O72-S15-D
Brand:CUI Inc.

IAB0105D24
Brand:XP Power

i7A24045A033V-003-R
Brand:TDK-Lambda

TEL 15-1213N
Brand:TRACO Power
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






