Manufacturer No:102110762
Manufacturer:BeagleBoard
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers BeaglePlay
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | BeagleBoard |
| Product Category: | Single Board Computers |
| RoHS: | Details |
| Form Factor: | 8 cm x 8 cm |
| Processor Brand: | Texas Instruments |
| Processor Type: | AM6254 |
| Core: | ARM Cortex A53 Arm Cortex M4F |
| Frequency: | 400 MHz 1.4 GHz |
| Installed RAM: | 2 GB |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | BeagleBoard by Seeed Studio |
| Interface Type: | HDMI USB |
| On-Board Storage Size: | 16 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | Single Board Computers |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
FIT0871
Brand:DFRobot

QSRZ-G2L1
Brand:Ka-Ro electronics

UP-CHT01-A22-0432-B10
Brand:AAEON UP

UPN-ADLN50-A10-0432
Brand:AAEON UP

110110146
Brand:Seeed Studio

114110147
Brand:Seeed Studio

110110188
Brand:Seeed Studio

102110762
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

UP-APL03C2F-A10-0216
Brand:AAEON UP

5584
Brand:Adafruit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






