Manufacturer No:GSW140A3MC
Manufacturer:MaxLinear
Type:Ethernet ICs
Description:Ethernet ICs DEVICE CON GSW140A3MC MRQFN105 SLMHB CO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MaxLinear |
| Product Category: | Ethernet ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | MRQFN-105 |
| Product: | Ethernet Switches |
| Standard: | 10BASE-Te 100BASE-TX 1000BASE-T |
| Number of Transceivers: | 4 Transceiver |
| Data Rate: | 10 Mb/s 100 Mb/s 1000 Mb/s 2500 Mb/s |
| Interface Type: | DIO RGMII SPI SGMII UART |
| Operating Supply Voltage: | 1.1 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | MaxLinear |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Ethernet ICs |
| other: | 2600 |
| Subcategory: | Communication & Networking ICs |
| Supply Voltage - Max: | 1.15 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.05 V |
| Part # Aliases: | 963956 |
HOT
KSZ9131MNXC
Brand:Microchip Technology

KSZ8081MLXCA
Brand:Microchip Technology

SJA1105ELY
Brand:NXP Semiconductors

KSZ9896CTXC-TR
Brand:Microchip Technology
WGI219LM SLKJ3
Brand:Intel

KSZ8765CLXCC
Brand:Microchip Technology

DP83TD510ERHBR
Brand:Texas Instruments

KSZ8997
Brand:Microchip Technology

14230R-450
Brand:Renesas / Dialog

TLK2201BIRCP
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






