Manufacturer No:EQCD-020-15.80-STR-TTL-1
Manufacturer:Samtec
Type:Rectangular Cable Assemblies
Description:Rectangular Cable Assemblies 0.80 mm Q Strip Coax Cable Assembly
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Samtec |
| Product Category: | Rectangular Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Product: | High Speed Coax Cable Assemblies |
| Type: | Micro Coax Ribbon Cable |
| Connector End A: | Socket |
| Connector End A Pin Count: | 40 Position |
| Connector End B: | Plug |
| Connector End B Pin Count: | 40 Position |
| Gender: | Female / Male |
| Current Rating: | 500 mA |
| Wire Gauge - AWG: | 38 AWG |
| Cable Length: | 401.32 mm |
| Packaging: | Bag |
| Brand: | Samtec |
| Pitch: | 0.8 mm |
| Product Type: | Rectangular Cable Assemblies |
| Series: | EQCD |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable Assemblies |
| Tradename: | Q Strip |
| Unit Weight: | 0.028219 oz |
HOT
9273 010500
Brand:Belden Wire & Cable

1673A TIN500
Brand:Belden Wire & Cable

9221 010500
Brand:Belden Wire & Cable
LMR-400-UF-FR
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

1340131
Brand:Phoenix Contact

9463F J221000
Brand:Belden Wire & Cable

LMR-100A-PVC-W
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

LMR-600
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

100066-0054
Brand:Molex / Temp-Flex

LMR-240-FR
Brand:Amphenol Times Microwave Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






