Manufacturer No:SI5335D-B02123-GM
Manufacturer:Skyworks
Type:Clock Generators
Description:Clock Generators & Support Products 4-output any frequency (< 200 MHz) any output clock generator (reference input)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Skyworks |
| Product Category: | Clock Generators & Support Products |
| RoHS: | Details |
| Series: | Si5335 |
| Type: | Programmable Clock Generators |
| Maximum Input Frequency: | 200 MHz |
| Max Output Freq: | 200 MHz |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Duty Cycle - Max: | 60 % |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V 2.5 V 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 45 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-24 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Skyworks Solutions Inc. |
| Development Kit: | SI5338-EVB |
| Jitter: | 0.7 ps |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Type: | CML HCSL HSTL LVCMOS LVDS LVPECL SSTL |
| Product: | Clock Generators |
| Product Type: | Clock Generators |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Clock & Timer ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
HOT
SI5351C-B-GMR
Brand:Skyworks Solutions Inc.

LMK5B33216RGCT
Brand:Texas Instruments

PCF2131TFY
Brand:NXP Semiconductors

SI5345B-D09843-GM
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SI5335D-B02231-GM
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SY75602BTWL-TR
Brand:Microchip Technology

LMK61E2BAA-SIAT
Brand:Texas Instruments

LMK1D1204RGTT
Brand:Texas Instruments

2305-1DCGI8
Brand:Renesas Electronics

NCD2400MTR
Brand:IXYS Integrated Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






