Manufacturer No:LMK1D2106RHAT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Clock Buffers
Description:Clock Buffer Dual bank 6-channel output 1.8-V 2.5-V and 3.3-V LVDS buffer 40-VQFN -40 to 105
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Clock Buffer |
| RoHS: | Details |
| Series: | LMK1D2106 |
| Number of Outputs: | 12 Output |
| Maximum Input Frequency: | 2 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Propagation Delay - Max: | 0.575 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-40 |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | LMK1D1212EVM |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Input Type: | HCSL LP-HCSL LVCMOS LVDS LVPECL |
| Max Output Freq: | 2000 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 75 mA |
| Output Type: | LVDS |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product: | Clock Buffers |
| Product Type: | Clock Buffers |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Clock & Timer ICs |
| Type: | LVDS Buffer |
HOT
PCF2131TFY
Brand:NXP Semiconductors

Si52202-A01BGMR
Brand:Skyworks Solutions Inc.

LMK1D1204PRHDT
Brand:Texas Instruments

MAX31343EKA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SI5345B-D09843-GM
Brand:Skyworks Solutions Inc.

RX8901CE XB A06
Brand:Epson Timing

SI53315-B-GM
Brand:Skyworks Solutions Inc.

Si53258A-D01AM
Brand:Skyworks Solutions Inc.

LMK00804BQWRGTTQ1
Brand:Texas Instruments

CDCBT1001DPWR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






