Manufacturer No:1344364
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Circuit Breakers CAPAROC E2 12-24DC/2-10A EX
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Product: | Circuit Breakers |
| Type: | Power Module |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating DC: | 12 VDC 24 VDC |
| Number of Poles: | 2 Pole |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 132.4 mm |
| Length: | 111.3 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Voltage Rating: | 10 VDC to 30 VDC |
| Width: | 12.4 mm |
HOT
W51-A121B1-5
Brand:TE Connectivity / P&B

HCBY2P50GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

HCBY3P15GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

9926252015
Brand:Weidmuller

W23-X1A1G-5
Brand:TE Connectivity / P&B

2822130000
Brand:Weidmuller

2907659
Brand:Phoenix Contact

1065729
Brand:Phoenix Contact

2822060000
Brand:Weidmuller

1115670
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






