Manufacturer No:GLC232 S R2CB
Manufacturer:Intel
Type:Chipsets
Description:Chipsets CHIPSET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Chipsets |
| RoHS: | Details |
| Product: | Server Chipsets |
| Type: | PCH |
| Code Name: | Skylake |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Embedded Options: | Non-Embedded |
| Integrated Graphics: | Without Graphics |
| Brand: | Intel |
| Length: | 23 mm |
| Number of Displays Supported: | 0 Display |
| Number of SATA Ports: | 6 |
| Number of USB Ports: | 12 |
| Packaging: | Reel |
| PCIe Configurations: | 8 Lanes x1 x2 x4 |
| PCIe Revision: | Revision 3.0 |
| Product Type: | Chipsets |
| other: | 725 |
| Subcategory: | Chipsets |
| TDP - Max: | 6 W |
| USB Revision: | Revision 2.0/3.0 |
| Width: | 23 mm |
| Part # Aliases: | 943516 |
HOT
BD82C204 S LHAV
Brand:Intel
FH82HM470 S RH15
Brand:Intel
FH82Q370 S R404
Brand:Intel
GLC236 S R2CC
Brand:Intel
FH82Q470E S RJ7X
Brand:Intel

LE82Q963 S LJAD
Brand:Intel
FH82Q470 S RH1A
Brand:Intel
DH82C224 S R13E
Brand:Intel
GLHM170 SR2C4
Brand:Intel
GNX321B0BC
Brand:MaxLinear
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






