Manufacturer No:2199119-5
Manufacturer:TE Connectivity
Type:PCI Express / PCI Connectors
Description:PCI Express / PCI Connectors EMBOSS NGFF MINICARD 0.5PITCH 3.2mm KEY B
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | PCI Express / PCI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | M.2 (NGFF) |
| Number of Positions: | 67 Position |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity |
| Current Rating: | 500 mA |
| Housing Material: | Thermoplastic |
| Insulation Resistance: | 500 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | PCI Express / PCI Connectors |
| other: | 1200 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Unit Weight: | 0.018201 oz |
HOT
50-22A-20
Brand:Cinch

5650712-1
Brand:TE Connectivity

5-1734857-1
Brand:TE Connectivity

MEC6-120-02-L-D-RA1-TR
Brand:Samtec

ME1016810202081
Brand:Amphenol FCI

583361-3 (Cut Strip)
Brand:TE Connectivity / AMP

G98V14322HR
Brand:Amphenol Commercial Products

G97V21332HR
Brand:Amphenol Commercial Products

UEC5-019-1-H-D-RA-2-A
Brand:Samtec

HSEC8-120-01-L-DV-A-K-TR
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






