Manufacturer No:10061913-100CLF
Manufacturer:Amphenol
Type:PCI Express / PCI Connectors
Description:PCI Express / PCI Connectors 36 POS SMT CONN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | PCI Express / PCI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCI Express |
| Number of Positions: | 36 Position |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | Solder |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Gold |
| Board Thickness: | 1.56 mm |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Current Rating: | 1.1 A |
| Housing Material: | Nylon |
| Insulation Resistance: | 1000 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | PCI Express / PCI Connectors |
| other: | 70 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Voltage Rating: | 300 VAC |
| Unit Weight: | 0.285236 oz |
HOT
10042618-003LF
Brand:Amphenol FCI

ME3008430501211
Brand:Amphenol FCI

205058-1001
Brand:Molex

G97V21312HR
Brand:Amphenol Commercial Products

ME3005630501211
Brand:Amphenol FCI

MDT320E01001
Brand:Amphenol FCI

HSEC8-150-01-S-DV-A-K-TR
Brand:Samtec
G97R21332HR
Brand:Amphenol Commercial Products

UCC8-010-1-H-S-1-A
Brand:Samtec

10025026-10202TLF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






