Manufacturer No:498-0091
Manufacturer:DIGI
Type:PCI Express / PCI Connectors
Description:PCI Express / PCI Connectors LATCH CONN MINI PCI EXPESS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DIGI |
| Product Category: | PCI Express / PCI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCI Express |
| Number of Positions: | - |
| Mounting Style: | - |
| Mounting Angle: | - |
| Termination Style: | - |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Plating: | Gold |
| Accessory Type: | Latch |
| Board Thickness: | - |
| Brand: | DIGI |
| Cable Type: | - |
| Current Rating: | 750 mA |
| Description/Function: | for use Mini PCI Express |
| Height: | - |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Insulation Resistance: | 500 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | PCI Express / PCI Connectors |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Tail Length: | - |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Unit Weight: | 0.048000 oz |
HOT
ME1016810110011
Brand:Amphenol FCI

1534415-6
Brand:TE Connectivity

ME2005602311011
Brand:Amphenol FCI

ME10168434A0601
Brand:Amphenol FCI

PCIE-G4-04-01-F-DV-WT-K-TR
Brand:Samtec

ME3008430501111
Brand:Amphenol FCI

UEC5-019-2-H-D-RA-1
Brand:Samtec

5-1734857-5
Brand:TE Connectivity

MDTSCW001
Brand:Amphenol FCI

1-2199230-6
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






