Manufacturer No:GRM0115C1E121JE01L
Manufacturer:Murata
Type:Ceramic Capacitors
Description:Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 120 pF 25 VDC 5% 008004 C0G (NP0)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS: | Details |
| Capacitance: | 120 pF |
| Voltage Rating DC: | 25 VDC |
| Dielectric: | C0G (NP0) |
| Tolerance: | 5 % |
| Case Code - in: | 008004 |
| Case Code - mm: | 0201 |
| Height: | 0.125 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Product: | General Type MLCCs |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Termination: | Standard |
| Series: | GRM |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Murata Electronics |
| Capacitance - nF: | 0.12 nF |
| Diameter: | - |
| Length: | 0.25 mm |
| Package / Case: | 008004 (0201 metric) |
| Product Type: | Ceramic Capacitors |
| other: | 50000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Width: | 0.125 mm |
HOT
GCM32ED70J476KE02K
Brand:Murata Electronics
GC321BD7LP223KX19K
Brand:Murata Electronics

GRT155C81A475ME13J
Brand:Murata Electronics

PEG227KKP4220ME4
Brand:KEMET

72SXE82M+T
Brand:Panasonic
C1206X391KGRACAUTO
Brand:KEMET

KR355TD7LQ105MV01K
Brand:Murata Electronics

CKC21X393JWGACAUTO
Brand:KEMET

B25690A0387K901
Brand:EPCOS / TDK

550Z224MTT
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






