Manufacturer No:095-825-120-024
Manufacturer:Amphenol
Type:RF Cable Assemblies
Description:RF Cable Assemblies 2.92 Straight Plug to 2.92 Straight Plug 0.085 Hand Formable 50 Ohm 24 inches
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | RF Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Connector A Series: | 2.92 mm |
| Connector A Gender: | Plug (Male) |
| Connector A Body Style: | Straight |
| Connector B Series: | 2.92 mm |
| Connector B Gender: | Plug (Male) |
| Connector B Body Style: | Straight |
| Cable Length: | 24 in |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum Frequency: | 40 GHz |
| Cable Type: | 0.086 Conformable |
| Jacket Color: | Black |
| Packaging: | Bag |
| Brand: | Amphenol RF |
| Connector A Polarity: | Normal |
| Contact Material: | Brass |
| Contact Plating: | Gold |
| Product Type: | RF Cable Assemblies |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Cable Assemblies |
HOT
095-902-589M050
Brand:Amphenol RF

1205000218
Brand:Molex
7015-2120
Brand:Amphenol / SV Microwave

7029-3824
Brand:Amphenol / SV Microwave

VG96927T018C007
Brand:Amphenol Air LB Germany

095-850-302M300
Brand:Amphenol RF

MP-6A28GNSYLW-010
Brand:Amphenol Cables on Demand

VG96927T018B008
Brand:Amphenol Air LB Germany

MP-6A28GNSBLU-010
Brand:Amphenol Cables on Demand

ND9-ACM2-A0A
Brand:Amphenol Commercial Products
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






